En İyi 6 RPG Oyun

The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt, CD Projekt RED tarafından geliştirilen, Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından Kuzey Amerika'da, Namco Bandai Games tarafından ise Avrupa'da yayımcılığı yapılan üçüncü şahıs nişancı türü rol yapma oyunudur. Oyun 19 Mayıs 2015'te yayınlanmıştır. Yayınlandıktan altı hafta sonra 6 milyondan fazla kopya satmıştır ve Golden Joystick Awards,The Game Awards, Game Developers Choice Awards, ve SXSW Gaming Awards dahil olmak üzere 250'den fazla site tarafından yılın oyunu seçilmiştir.

Fallout: New Vegas

Fallout: New Vegas, Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen Fallout serisi oyunudur. New Vegas, bir devam oyunu niteliği taşımasa da, Fallout 3’te kullanılan oyun motorunu kullanır ve Fallout 3’le aynı yapıdadır. Oyun, Fallout 3'te çalışmış olan Bethesda Softworks çalışanlarınca hazırlanmıştır. Post Apokaliptik Vegas’ta geçen Fallout: New Vegas’ın çıkış tarihi Avrupa için 22 Ekim 2010'dur.

The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim (yaygın olarak bilinen ismi Skyrim), Bethesda Game Studios tarafından geliştirilip Bethesda Softworks tarafından piyasaya sürülen serbest dünya tipi aksiyon RPG video oyunudur. The Elder Scrolls serisinin The Elder Scrolls IV: Oblivion'dan sonra gelen toplamda beşinci uyarlamasıdır. Microsoft Windows, PlayStation 3 ve Xbox 360 platformlarını destekleyen oyun, 11 Kasım 2011'de piyasaya sürülmüştür. Oyuna Dawnguard, Hearthfire ve Dragonborn olmak üzere toplamda 3 ek paket çıkarılmıştır. Skyrim'in ana konusu karakterin, ejderha tanrısı olarak bilinen ve kehanetlerde dünyayı yok edeceği söylenen Alduin isimli bir ejderi öldürme çabalarını konu alır. Oblivion'dan iki yüz yıl sonra meydana gelen olaylar, Nirn gezegeninin Tamriel kıtası üzerinde bulunan kurgusal ülke Skyrim'de geçer.

Final Fantasy VII

Final Fantasy VII is a 1997 role-playing video game developed by Square for the PlayStation console. It is the seventh main installment in the Final Fantasy series. Published in Japan by Square, it was released in other regions by Sony Computer Entertainment and became the first in the main series to see a PAL release. The game's story follows Cloud Strife, a mercenary who joins an eco-terrorist organization to stop a world-controlling megacorporation from using the planet's life essence as an energy source.

Dragon Age: Origins

Dragon Age: Origins (Türkçesi: Ejderha Çağı: Başlangıçlar), BioWare tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından dağıtılan tek oyunculu rol yapma video oyunudur. Dragon Age serisinin ilk oyunu olup Kasım 2009'da Microsoft Windows, PlayStation 3 ve Xbox 360; 21 Aralık 2009'da ise OS X için satışa sunulmuştur. Kurgusal Ferelden krallığında, sivil sürtüşmelerin yaşandığı bir dönemde kurgulanmış oyunda oyuncular; bir elf, insan ve cüce geçmişinden gelen bir savaşçı, büyücü veya bir hırsız rolünde; krallığa yaklaşmakta olan ve "Darkspawn" (Zebâni) olarak bilinen şeytani güçlerin istilasına karşı krallığı bir araya getirmekle görevlidirler. Oyuncunun karakteri, eskilerden beri var olan "Grey Warden" tertibinde silâh altına alınır. Gri Muhafızlar, Zebâni olarak bilinen şeytani güçlere karşı gelip, "Yıkım" (Blight) olarak bilinen, zebânileri komuta eden Şahlanmış Şeytan'ı (Archdemon) yenmekle görevlendirilmişlerdir.

Borderlands 2

Borderlands 2 is an action role-playing first-person shooter video game developed by Gearbox Software and published by 2K Games. It is the second game in the Borderlands series and the sequel to 2009's Borderlands. The game was released for Microsoft Windows, PlayStation 3, Xbox 360, and OS X on September 18, 2012. It was ported to the PlayStation Vita on May 13, 2014, and released for Linux on September 30, 2014. Borderlands 2 allows players to complete a campaign consisting of central quests and optional side-missions as one of four (six including downloadable content) treasure seekers, "Vault Hunters", on the planet Pandora. The game's story centers around the Vault Hunters on their quest to find a new alien vault and liberate Pandora from the tyrannical Handsome Jack.